Waarneemavond Ede

Vrijdag 13 maart, staat er weer een waarneemavond in Ede gepland. De laatste van dit seizoen! Bij goede omstandigheden gaan we buiten waarnemen en wanneer de bewolking de overhand heeft is er een binnenprogramma.
De maan is al onder. Samen gaan we bij goede omstandigheden opzoek naar mooie objecten. Jupiter staat in het sterrenbeeld tweelingen. Ruim boven de horizon, dus het moet zeker lukken om deze indrukwekkende planeet met zijn maantjes van ‘dichtbij’ te bekijken.
Orion staat ook ruim boven de horizon. De Orion nevel is een fantastisch object. Door de telescoop zijn de stof structuren duidelijk zichtbaar.
Maar we kunnen ook proberen om wat verder gelegen objecten in de (verre)kijker te krijgen. Denk bijvoorbeeld aan onze naastgelegen ‘buur’ het Andromedastelsel, Het dubbelcluster in Perseus of een bolvormige sterrenhoop in Hercules. Ook dubbelsterren zijn mooie objecten om naar opzoek te gaan. Zoals de twee kleurige variant in het sterrenbeeld de Lier.
Parallel is er ook een binnenprogramma. Eigen inbreng is van harte welkom! Wat gaan we doen?
- Stellarium: Hoe kunnen we de objecten vinden via een online planetarium?
- Welke andere software en tools zijn handig om de sterrenhemel waar te nemen?
- Wat is er vanavond en later dit seizoen aan de sterrenhemel te bekijken?
- Spectaculaire korte films over astronomie en aanverwante onderwerpen.
Neem warme kledij mee en een verrekijker als je die hebt.
Locatie:
Dagactiviteitencentrum “In Goede Aarde”
Doesburger Molenweg 8 6718 TR Ede